Geçmiş Ödüller - 2016 Dr. Akın Çakmakcı Tez Ödülü

Eskişehir Sanayi Odası’nın katkılarıyla düzenlenen Dr. Akın Çakmakçı 5. Tez Ödülleri töreni Anemon Otel’de gerçekleştirildi.

 

Tören programına; Vali Güngör Azim Tuna, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve davetliler katıldı.

 

TTGV vakfının kuruluş amacına uygun çalışmaları ile dikkat çektiğini belirten Vali Tuna, "Tez ve kuruluş ödülü etkinliğinin de fikir babası olan merhum Dr. Akın Çakmakcı'yı rahmet ve saygıyla anıyorum. Toplumun ve ekonominin ihtiyaçlarına duyarlı, ürettiği bilgiyi ürüne, teknolojiye ve hizmete dönüştüren, küresel ölçekte rekabetçi bir yükseköğretim sistemine ulaşmayı hedefleyen 2023 vizyonumuz ekseninde değerlendirdiğimizde, Dr. Akın Çakmakcı Tez Ödülleri bu vizyona hizmet eden bir yapıya sahiptir. Nitekim üniversiteler ile firmalar arasında uzun süreli ve etkin bir ilişki kurulması, bilgi birikiminin üretime dönüştürmekle mümkündür" dedi.

 

Tuna ayrıca, üniversiteler başta olmak üzere diğer eğitim kurumları, kamu kurum ve kuruluşlarında girişimcilik ve yenilik kültürünün yaygınlaştırılmasının kalkınmanın en büyük hamlelerinden biri olduğunu ifade etti.

 

ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise elektronik sanayisinin yeniliklerinden bahsetti, geçen yıl dünya genelinde 13 milyarı aşkın akıllı cihaz kullanıldığını ve bu rakamın 2020 yılına kadar 50 milyar barajını aşacağının tahmin edildiğini söyledi.

 

Şerafettin Aşut

Can Çoğun

Prof. Dr.

Osman Fikret Küçükdeveci

Volkan H. Özgüz

Dr.

Hakan Ürey

Prof. Dr.

Ödül Alanlar
Törenden Kareler