;
2021 Ödül Fellowları

Bengü Güngör

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kazananı

Şirketlerde eko-verimlilik kavramının mevcut süreçlere entegrasyonu için iyileştirme eylemlerinin belirlenmesine yardımcı olacak performans ölçüm aracı geliştirilmesi tez çalışması ile ödül kazandı.

Cansu Toraman

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kazananı

Teknoloji Transfer Ofislerinin işleyişini inceleyerek 16 ülkenin iyi uygulama örnekleri ile karşılaştırdığı parametreler üzerinden yeni model önerisi sunduğu tez çalışması ile ödül kazandı.  

Serra Baykal

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kazananı

Türkiye’de korumalı tarım üretiminde ihtiyaçlara cevap verecek politika araçları önerilerini iyi uygulamaların olduğu ülkeler ile karşılaştırmalı bir analiz ile sunduğu tez çalışması ile ödül kazandı.

Doç.Dr. Burcu Saner Okan

Mehmet Şuhubi Ödülü Kazananı

Akademik araştırma çalışmaları ile başlayarak endüstriyel boyuta taşıdığı atık lastiklerden elde edilen karbonu grafen nanotabakalara dönüştürdüğü girişimindeki başarısıyla ödül kazandı.

Kürşat Ceylan

Mehmet Şuhubi Ödülü Kazananı

Görme engellilere yönelik ultrasonik sensörler ile baş üstü ve yerdeki engelleri algılayıp titreşimle görme engelliyi uyaran akıllı baston girişimindeki başarısıyla ödül kazandı.

Mustafa Tülü

Mehmet Şuhubi Ödülü Kazananı

9 yaş üzeri çocuklar için

parçalarını birleştirerek oluşturdukları ve bilgisayar aracılığıyla kodlama öğrenmek için kullanabilecekleri akıllı saat girişimindeki başarısıyla ödül kazandı.
2020 Ödül Fellowları

M. Emre BİLEN

Dr. Akın Çakmakcı Ödülü Kazananı

TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de uygulanan helikopterlerde güvenlik sorunu ve hasarlara yol açabilen rotor titreşimlerinin asgari düzeye indirilmesi için geliştirdiği optimizasyon algoritması tez çalışması ile ödül kazandı

Onur AKYEL

Dr. Akın Çakmakcı Ödülü Kazananı

Çoşkunöz Holding’de havacılık endüstrisi için önemli ürün parçalarının yüksek performans göstermesi istenen bağlantılarında kullanılan kaynak uygulaması tez çalışması ile ödül kazandı.

Emre DEMİRTAŞ

Dr. Akın Çakmakcı Ödülü Kazananı

Arçelik A.Ş’de plastik tüketimini azaltmak için kimyasal köpürtücü ajanlar kullanılarak geliştirilen çevre dostu malzemelerin üretimde enerji tasarrufu sağlayacak şekilde kullanılması tez çalışması ile ödül kazandı.

Orkun BAŞKAN

Refik Üreyen Ödülü Kazananı

Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla Eskişehir ve bölgesinde teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminin oluşturulmasına katkı sağlamaya yönelik  liderlik ettiği çalışmaları ile ödül kazandı.

Sema GÜL TÜRK

Refik Üreyen Ödülü Kazananı

Engelli çocukların nörogelişimsel takip ve tedavi araştırmaları sonucunda kurduğu şirketi ile riskli bebeklerde erken tanı amaçlı ürün ve mobil uygulama geliştirdiği liderlik çalışmaları ile ödül kazandı.

Pınar TÜRKMEN

Refik Üreyen Ödülü Kazananı

Tekfen Tarım’da dijital dönüşüm ve inovasyon faaliyetlerinin sistematik ve bütünsel yönetimine yönelik kurumsal İnovasyon Yönetim Sisteminin oluşturulması ve yaygınlaştırma projelerinin uygulanmasına yönelik liderlik çalışmaları ile ödül kazandı.

2019 Ödül Fellowları

Dr. Öğr. Ceren Çubukçu

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kazananı

Türkiye’de girişimcilere yönelik hızlandırıcı programların girişimcilerin performansına olan etkilerini inceleyerek analiz yaptığı tez çalışması ile ödül kazandı.

Dr. Sinem Güravşar Gökçe

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kazananı

Türkiye’de kamu alanındaki inovasyon uygulamalarının mevcut durumunu, fırsatlar ve engeller ekseninde uygulama örnekleri ile inceleyerek öneriler sunduğu tez çalışması ile ödül kazandı.

Zeki Can Seskir

Dr. T. Fikret Yücel Ödülü Kazananı

Dünyada ve Türkiye’de kuantum teknolojileri alanındaki mevcut durumu inceleyerek bu alanda hangi politikaların izlenebileceğini konusunda önerilerini sunduğu tez çalışması ile ödül kazandı.

Neslihan Yuca

Mehmet Şuhubi Ödülü Kazananı

Lityum iyon bataryalarda kullanılan aktif malzemelerin geliştirilmesi ile ilgili akademik araştırmalarını kurduğu şirketi ile endüstriyel boyuta taşıyan başarılı girişimcilik çalışması ile ödül kazandı. 

Talha Uzuner

Mehmet Şuhubi Ödülü Kazananı

Nanofiber üretimi konusunda akademik düzeyde başladığı çalışmaları, nanolif üretimi ve bunun için gerekli elektrospin cihazı üretimi ile kurduğu şirketle endüstriyel boyuta taşıyan başarılı girişimcilik çalışması ile ödül kazandı.

Hüseyin Alemdar

Mehmet Şuhubi Ödülü Kazananı

İmalat sanayine hizmet verecek şekilde görüntü işleme teknolojisi ve yapay zeka odaklı ürün ve süreç kontrolüne yönelik geliştirdiği çözümleri kurucusu olduğu girişiminde hayata geçirdiği başarılı girişimcilik çalışması ile ödül kazandı.
2018 Ödül Fellowları

Cem ÖMÜR

Dr. Akın Çakmakcı Ödülü Kazananı

TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de  uygulanan uzay ve havacılık alanında kullanılan ısı borusunun konvansiyonel olmayan farklı imalat yöntemleriyle üretilmesine yönelik tez çalışması ile ödül kazandı. 

Özgür KARCI

Dr. Akın Çakmakcı Ödülü Kazananı

NanoManyetik Bilimsel Cihazlar Şti.’de uygulanan düşük sıcaklık ve yüksek manyetik alanda malzeme yüzey görüntülemelerinde kullanılan manyetik kuvvet mikroskobu tasarımı tez çalışması ile ödül kazandı. 

Serdar KOCATÜRK

Dr. Akın Çakmakcı Ödülü Kazananı

Arçelik A.Ş.’de uygulanan

buzdolabı sebzeliği içerisinde yoğuşmanın kontrol edilerek sebze-meyvelerin buzdolabında muhafaza sürelerinin uzatılmasını sağlayan nem kontrollü sebzelik tasarımı tez çalışması ile ödül kazandı. 

Ahmet Kerem Köseoğlu

Refik Üreyen Ödülü Kazananı

Balıkesir Elektromekanik A.Ş. ’de liderlik ettiği Ar-Ge Proje ve Performans Takip Sistemi, Patent ve Ödüllendirme Sisteminin geliştirilmesi ve uygulaması ile üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları ile ödül kazandı

Kadir Taha Büyükhelvacıgil

Refik Üreyen Ödülü Kazananı

Zade Vital İlaç Kimya Gıda A.Ş.’de ürün portföyünün geliştirilmesi, standartlarının oluşturulması ve Ar-Ge 

Orkun Kaymakçı

Refik Üreyen Ödülü Kazananı

Arçelik A.Ş.’de geri dönüşüme yönelik çalışmalar kapsamında plastiklerin yüksek performanslı ürünlerde kullanılmasına yönelik ürün yönetimi ve pazarlamasına yönelik liderlik ettiği Ar-Ge odaklı çalışmaları ile ödül kazandı.